Estmulch värviline multšipeenar

Näidispeenra kolmas hooaeg

Teadagi on sügis suurepärane aeg uute istutusalade rajamiseks ning head nõuanded kuluvad alati ära. Väikese viiteajaga😂 avaldame, kuidas algas meie näidispeenra kolmas hooaeg.

Esimene pilt, mis lume sulades avanes, oli päris positiivne. Arvestades talvel tehtud ehitustöid ja sellega kaasnevat tehnikat otse peenras😊😊, olid multši värvid  äratuntavad ning peenra muster arusaadav. 

Värilise multši peenar kevadel

Heina oli muidugi taas lubamatult palju, kuid see viga ilmnes juba eelmisel kevadel ja sellega olime arvestanud.

Killustikuga peenar

Hoogsa töö tulemusena saime peenra täitsa rohuvabaks!

Erinevalt eelmise aasta näidispeenra hooaja algustöödest tuli sel aastal ka värvide üleminekuid korrastada.

Must multš ja kuldne multš

Väga ladusalt sujus see pika puidust lati abiga. Lihtsalt panime õigele kohale ja lisasime vajalikku värvi multši kummalegi poole.

Multšipeenra tegemine

Täiuslik tulemus😄👉:

Must ja kuldne multš

 

 

 

 

 

 

 

 

Siis tavapärane riisumine ja mõnesse kohta multši lisamine… 

Multši peenra riisumine

… ning peenar oligi taas esinduslik!😊

Esinduslik värvilise multši peenar

Selle korra tähelepanekud:

*värvid on peaaegu sama erksad nagu eelmisel aastal, panime pisut uut multši peale. Priskem kiht aitab ka alt kasvavaid taimi tagasi hoida – meil on tegemist väga jõulise liigiga. See lahendus tundus lihtsam kui kogu peenar üles võtta ja uus tihe aluskangas panna:)

*taas saime tõestuse: puhasta aluspind hoolega ja kata peenrakanga või geotekstiiliga, jäta varu liitekohtade jaoks. Järgmisel korral kasutaks sellise pinnase puhul kindlasti paksemat/tugevamat geotekstiili, sest meil kasvas rohi (no pigem miski kõrkjaline küll:)) läbi kanga

*värvide üleminekuid on lihtne korrastada vaid uue kihi multši lisamisega. Ei tasu hakata segunenud värve enne eraldama

*kordame üle ka selle punkti: parema lõpptulemuse jaoks peaks valmis peenra ääristama (nt kividega) või viimistlema peenraserva lõikuriga. Eks see muidugi maitse asi ole, sest meie looduslik-loomulik peenar on ka tore… ja seda väiksema vaevaga!😉